Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 1. Czy można kupić zestaw POZejusza w formie papierowej?

Nie, dostępna jest tylko wersja w postaci cyfrowej - e-booków. Jednakże, wychodząc naprzeciw osobom lubiącym formę papierową - e-booki zostały zaprojektowane z białym tłem, tak aby można było wykonać czytelny wydruk we własnym zakresie.

2. Jak otrzymam zakupiony plik? Jako załącznik w mailu?
Dostęp do plików masz logując się w sklepie -> wchodzisz w "Moje konto" -> "zamówienie nr X" -> poniżej masz listę Plików do pobrania. Takie rozwiązanie techniczne wymusza założenie konta, aby dokonać zakupu. 

Konieczność założenia konta to celowy pomysł -> email z plikami mógłby trafić do spamu, z czasem gdzieś przepaść, a konto w sklepie nie. Nawet jeśli zapomnisz hasła, to możesz je zresetować i odnaleźć zakupiony produkt w "Moje konto" -> "zamówienie nr X" -> Pliki do pobrania. Co więcej, dzięki posiadaniu konta w sklepie - masz dostęp do aktualizacji plików i nowych plików, w tym samym miejscu ("zamówienie nr X").

3. Kupiłem niepełnego POZejusza np. wersję DOROŚLI 4/5 i chcę dokupić Zalecenia dla dzieci? Czy i jak mogę to zrobić?
Tak, jest taka możliwość. Jeśli kupiłeś którąś z niepełnych wersji to napisz do mnie maila. Za dopłatą różnicy [koszt całości] - [koszt Twojej wersji], wyślę Ci to czego Ci brakuje.

4. Czy będę miał dostęp do kolejnych aktualizacji/ wydań POZejusza?
Tak, za POZejusza płacisz raz i masz dostęp do aktualizacji. POZejusz jest stale rozszerzany i aktualizowany. Nowe pliki są wgrywane do Panelu Klienta, skąd możesz je pobrać. Stare pliki są zastępowane nowymi. O aktualizacjach informuję mailowo oraz w social mediach.

5. Czy jak kupię ebooka, to mam go na zawsze?
Tak, www.pozejusz.pl jest sklepem, a nie platformą subskrypcyjną, więc gdy kupisz produkt i pobierzesz plik/ pliki na komputer, to możesz z nich korzystać tak długo jak chcesz - są Twoje na własny użytek. To tak jak byś kupił papierową książkę, albo buty - możesz z nich korzystać tak długo jak chcesz, o ile ich nie zgubisz. Chociaż w odróżnieniu do takiej książki czy butów - kupując coś na www.pozejusz.pl masz dostęp do aktualizacji (w przeciwieństwie do książki fizycznej)- więc gdy pojawi się nowy plik, nowe wydanie - to wchodząc w "Moje konto" -> zamówienie nr X -> Pliki do pobrania -> możesz pobrać tenże nowy plik i cieszyć się z lepszej wersji.

Obowiązuje jednak limit czasowy 60 dni na pobranie oraz limit liczby pobrań wynoszący 3, liczony dla każdego pliku osobno. Więc pobierz sobie plik na swój komputer, zgraj na pendrive'a, żeby go nie zgubić. Każdy nowy plik, który się pojawi, ma odnowiony limit pobrań - czyli nie ważne, że stary plik pobrałeś już 3 razy -> nowy plik możesz pobrać znowu 3 razy.

6. Czy istnieje jakiś limit pobrań plików?
Tak, każdy plik ma limit 3 pobrań. Limit jest liczony dla każdego pliku (kliknięcie "pobierz"), w związku z tym jeśli plików do pobrania jest aktualnie np. 8, to każdy można pobrać 3 razy, czyli łącznie dokonać 24 pobrań. Jednocześnie każdy nowy plik np. zastąpienie starego pliku zaktualizowanym plikiem, to zresetowanie limitu czasu i limitu pobrań dla tego pliku - czyli nie ważne, że stary plik pobrałeś już 3 razy -> nowy plik możesz pobrać znowu 3 razy.

Z drugiej strony sklep POZejusz jest sklepem, a nie platformą subskrypcyjną, więc gdy pobierzesz pliki, to możesz z nich korzystać tak długo jak chcesz - są Twoje na własny użytek.

7. Mam 5 miejsc pracy i chcę korzystać z ebooka/ zestawu ebooków na 5 komputerach, podczas gdy każdy plik można pobrać do 3 razy? I co teraz?
Na 3 komputery możesz pobrać plik z internetu, z Twojego konta w sklepie www.pozejusz.pl. A jeśli chcesz z niego korzystać na większej liczbie urządzeń, to musisz przegrać go sobie na pendrive'a, albo kablem na smartfona i tą drogą przenieść go sobie na inne urządzenia.

8. Czy istnieje jakiś limit czasu, w jakim będę miał dostęp do materiałów?
I tak i nie. Na pobranie każdego pliku masz 60 dni oraz limit 3 pobrań. Jednakże każdy nowy plik np. zastąpienie starego pliku zaktualizowanym plikiem, to zresetowanie limitu czasu i limitu pobrań dla tego pliku. 

Z drugiej strony sklep POZejusz jest sklepem, a nie platformą subskrypcyjną, więc gdy pobierzesz pliki, to możesz z nich korzystać tak długo jak chcesz - są Twoje na własny użytek.

9. Jak otrzymać kalkulator POZejusza do przeliczania częstych leków pediatrycznych?
Otrzymasz go w prezencie w wyniku zapisania się na Newsletter. Co więcej, za zapisanie się na newsletter otrzymasz dodatkowo punkty. Przekroczenie odpowiednich progów punktowych odblokowuje rabaty.

10. Czy można dokonać zwrotu POZejusza?
Zgodnie z prawem (Art. 38. prawa konsumenta Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, ust 13.) możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy, dopóki nie otrzymasz produktu cyfrowego.

W praktyce więc, nie będzie to możliwe, ponieważ e-booki pojawiają się na Twoim koncie automatycznie zaraz po zaksięgowaniu wpłaty. Nie ma możliwości weryfikacji, czy klient usunął plik, czy zapisał go i zamierza korzystać z niego dalej. Prawo chroni więc sprzedawców przed nieuczciwymi praktykami ze strony konsumentów w przypadku produktów cyfrowych.

11. Jakie są progi punktowe na rabaty?
Proszę sprawdzić w Regulaminie sklepu, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany progów i przeliczników w przyszłości. Za każdą wydaną złotówkę otrzymuje się 1 pkt.

12. Czy e-booki są chronione prawem autorskim?
Tak, e-booki są utworem noszącym znamiona dzieła literackiego, chronione są prawem autorskim.

Rozpowszechnianie utworu bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

13. Czy e-booki są zabezpieczone znakiem wodnym?
Tak, są zabezpieczone indywidualnym znakiem wodnym generowanym przy zakupie, jest on zakodowany w treści e-booków. Indywidualny znak wodny ma posłużyć do identyfikacji osoby, która bez zgody autora nielegalnie rozpowszechniła produkt chroniony prawem autorskim.

W przypadku nielegalnego rozpowszechniania utworu, osoba przywłaszczająca go dopuszcza się kradzieży wartości intelektualnej. Kradzież o wartości przekraczającej 500 zł nie jest już wykroczeniem, lecz jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, odnotowywanym w Krajowym Rejestrze Karnym. 

Rozpowszechnianie utworu bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Ebooki medyczne dla lekarzy Pozejusz | Lwowska 5/15, 00-660 Warszawa | E-mail: shop@pozejusz.pl | Tel.: 609 552 442 | NIP: 5252625624 | REGON: 362170026

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium